درمان افسردگی با دستگاه TMS

 

با خرید دستگاه TMS از شرکت روان ابزار از 5 درصد تخفیف ویژه به ارزش 13 میلیون تومان برخوردار شوید.

 

افسردگی یکی از مشکلات رایج در بین مردم تمام کشور ها می باشد. اگر به موقع از این بیماری روحی و روانی آگاه شویم، می توانیم درمان های مناسبی برای آن پیدا کنیم. در اغلب کشور ها روانکاو و مشاور کمک قابل توجهی به شخص افسرده می کنند. در ادامه ی این مطلب از تیم تخصصی healthy8 ، به بررسی روش های درمان افسردگی می پردازیم. امید است که با این روش ها دیگر هیچ شخصی از افسردگی رنج نبرد.

در سراسر جهان افراد زیادی از افسردگی رنج می برند. برخی از این بیماران از دارو درمانی بهره می برند و برخی دیگر به دارو واکنش های امیدوار کننده نشان نمی دهند. دانشمندان به دنبال یافتن راهکاری برای مقابله با این بیماری نیز هستند. TMS یک روش درمانی نوین برای این مشکل می باشد. یک گزینه غیر دارویی است که عوارض دارو ها بر کلیه و طحال را نداشته و تنها بر مغز تاثیر می گذارد. از دیگر مزیت هایی که TMS در مقایسه با دارو درمانی دارد ، طول درمان است به این معنا که پس از یک دوره درمان  15 الی 20 جلسه ای که معمولاً هر روز انجام می شود ، بیمار بهبودی قابل توجهی می یابد.

 

درمان افسردگی با دستگاه TMS

 

نحوه درمان TMS

در مغز شخص افسرده، در برخی نواحی سلول ها فعالیت خاصی ندارند. معمولا سلول های موجود در ناحیه پیشانی نیمکره چپ، فعالیت کمتری از خود نشان می دهند. کاهش فعالیت در این ناحیه، اصلی ترین عامل افسردگی است. اگر به هر طریقی بتوانیم این ناحیه مغز را مجددا وادار به فعالیت کنیم، علائم افسردگی از بین خواهد رفت. امواج مغناطیسی که دستگاه TMS ساطع می کند از پوست و مو و استخوانهای جمجمه عبور می کند، با ورود به مغز و پس از برخورد با سطح قشری مغز به امواج الکتریکی تبدیل می شود این جریان های الکتریکی با تاثیر بر سلول های مغز باعث انتشار انتقال دهنده های عصبی مانند سروتونین، نور اپی نفرین و دوپامین می شوند.

 

دلایل احساس رضایت بیماران از TMS

پالس های مغناطیسی به راحتی و بدون درد، از پوست سر و استخوان و پرده های مغز عبور می کند و به نورون های عصبی می رسد. و همچنین باعث فعالیت کوتاه مدت نورون های عصبی آن قسمت از مغز خواهد شد.

میدان مغناطیسی که در TMS تولید می کند علاوه بر ایمن بوده احساس ناخوشایندی نیز در فرد ایجاد نمی کند.

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

یکی ازامتیازات ویژه شرکت ما، ارتباط با تمام شرکت های ایرانی و خارجی می باشد

ما با کادری مجرب و سابقه چندین ساله در امر آموزش و پشتیبانی محصولات بهترین خدمات را از لحظه خرید به شما عزیزان عرضه میکنیم 

با آرزوی موفقیت برای شما 

آدرس : 

شیراز، سینما سعدی، ابتدای معدل شرقی، روبروی اداره کل آموزش و پرورش، ساختمان شاهپرک، طبقه 3، واحد 15

 

 

شماره تماس : 09361098675

email : ajdarlooahmad@gmail.com

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید