سوالات متداول نوروفیدبک

 

 

همانطور که می دانید نوروفیدبک یک روش درمانی برای بیماری ها و اختلالات مربوط به مغز و اعصاب است. از آنجایی که بسیاری از افراد چه مراجعین در مرکز و چه افرادی که از طریق تماس تلفنی درخواست مشاوره دارند و چه کاربران وبسایت گروه تخصصی Healthy8 سوالات مشابهی در رابطه با دستگاه نوروفیدبک دارند، تصمیم گرفتیم به عنوان یکی از مراکز درمان نوروفیدبک در شیراز در این مقاله به سوالات متداول نوروفیدبک پاسخ دهیم.

 

سوالات متداول نوروفیدبک

 

نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک به زبان ساده دستگاهی است که از طریق یادگیری به رفع بیماری ها و اختلالات عصبی کمک می کند.

 

نوروفیدبک برای چه افرادی مناسب است؟

نوروفیدبک کاربردهای فراوانی دارد، از درمان گرفته تا تقویت مغز و حافظه و می تواند برای همه ی افراد به کار گرفته شود. افرادی که نیاز به تقویت تمرکز دارند، افرادی که نیاز به کاهش افسردگی و سردرد های تنشی و میگرنی دارند و ... می توانند از نوروفیدبک استفاده نمایند. البته این افراد باید در نظر باشند که هر هفته دو بار و تا 30 الی 40 جلسه باید این روش را به کار گیرند تا نتایج آن را مشاهده نمایند.

 

نوروفیدبک برای چه سنی مناسب است؟

دستگاه نوروفیدبک از سن 5 سالگی به بالا می تواند مورد استفاده قرار گیرد. بهترین سن برای استفاده از دستگاه نوروفیدبک در اختلالات بیش فعالی و یادگیری کودکان، سنین دبستان است.

 

عوارض دستگاه نوروفیدبک چیست؟

تاکنون هیچ گونه عوارضی از دستگاه نوروفیدبک گزارش نشده و ممکن است در مواقع نادری بعد از استفاده از دستگاه نوروفیدبک سر درد و سر گیجه به سراغ بیمار بیاید.

 

آیا در هنگام استفاده از نوروفیدبک باید داروهای خود را قطع کنم؟

قطع دارو باید تحت نظر پزشک و به دستور وی در هنگام شروع جلسات نوروفیدبک انجام شود.

 

چه تعداد جلسه برای درمان با نوروفیدبک مورد نیاز است؟

از آنجایی که نوروفیدبک رابطه ی مستقیمی با یادگیری دارد، بنابراین تعداد جلسات آن در هر فرد بسته به این که چه زمانی یادگیری میسر خواهد شد، متفاوت است. همچنین شدت بیماری و اختلالات نیز در تعداد جلسات موثر است. به طور معمول می توان گفت تعداد جلسات بین 30 تا 40 جلسه می باشد.

 

مدت زمان هر جلسه درمان نورفیدبک چقدر است؟

هر جلسه از جلسات درمان با نوروفیدبک حدودا 30 تا 45 دقیقه به طول می انجامد.

 

آیا درمان با نوروفیدبک قطعی است؟

تاکنون درمان قطعی هیچ بیماری به اثبات نرسیده و نوروفیدبک نیز از این قاعده مستثنا نیست. چرا که درمان با نوروفیدبک به عوامل زیادی نظیر نوع بیماری و شدت آن، میزان همکاری فرد با درمانگر، زمان اقدام به درمان، رعایت تمام نکات و ...بستگی دارد. اما می توانیم این اطمینان را بدهیم که درمان با نوروفیدبک تا 80 درصد موفقیت آمیز است.

 

تغییرات درمانی نوروفیدبک از چه زمانی قابل مشاهده است؟

نتایج نوروفیدبک با توجه به یادگیری هر فردی متفاوت عمل می کند اما معمولا در جلسه 10 تا 15 باید نتایج آن را مشاهده کرد. در صورتی که تا جلسه 15 تغییراتی ایجاد نشود، روش درمانی اصلاح و یا قطع می گردد.

 

آیا پس از قطع استفاده از نوروفیدبک بیماری دوباره بر می گردد؟

به این دلیل که روش درمان با نوروفدبک یک روش یادگیری است، بنابراین فراموش نمی شود، چرا که مغز مهارت جدیدی را مانند رانندگی به دست آورده است. اما این امر لازمه ی این است که جلسات به ترتیب و کامل انجام شده و بیمار و خانواده ی وی با درمانگر همکاری کامل داشته باشند.

 

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

یکی ازامتیازات ویژه شرکت ما، ارتباط با تمام شرکت های ایرانی و خارجی می باشد

ما با کادری مجرب و سابقه چندین ساله در امر آموزش و پشتیبانی محصولات بهترین خدمات را از لحظه خرید به شما عزیزان عرضه میکنیم 

با آرزوی موفقیت برای شما 

آدرس : 

شیراز، سینما سعدی، ابتدای معدل شرقی، روبروی اداره کل آموزش و پرورش، ساختمان شاهپرک، طبقه 3، واحد 15

 

 

شماره تماس : 09361098675

email : ajdarlooahmad@gmail.com

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید