کاربرد دستگاه نوروفیدبک

 

 

نوروفیدبک که دستگاهی برای برطرف کردن اختلالات و کارکرد های مغز است، کاربرد های فراوانی داشته و در موارد زیادی به کار گرفته شود. در واقع نوروفیدبک یکی از بهترین روش ها برای درمان بسیاری از بیماری های مغز و اعصاب است که در آن از هیچ گونه مواد شیمیایی و دارو استفاده نمی شود. گروه تخصصی Healthy8 که در زمینه ی خرید، فروش، درمان و آموزش نوروفیدبک در شیراز فعالیت دارد، به شما پیشنهاد می کند که چنانچه از هر گونه مشکلات عصبی رنج می برید، حتما این روش درمانی را امتحان کنید. در این مقاله قصد داریم کاربرد دستگاه نوروفیدبک را در انواع بیماری ها و اختلالات روانی بررسی نماییم.

 

کاربرد دستگاه نوروفیدبک

 

کاربرد دستگاه نوروفیدبک در کمبود توجه/بیش فعالی (AD/HD)

در مطالعات مختلفی که در سال های گذشته و از سال 1995 تا کنون انجام شده، اثر بخشی نوروفیدبک بر اختلال کمبود یا عدم توجه و بیش فعالی مورد بررسی قرار گرفته است. در آخرین بررسی که در سال 2012 انجام گرفته است، درجه ی 4 به معنای موثر را برای تاثیر درمان نوروفیدبک بر این اختلال معرفی کرده اند. در درجه بندی تاثیر نوروفیدبک 5 سطح تعریف شده که درجه ی اول به معنای "عدم تایید تجربی" و درجه پنجم به معنای "کاملا موثر" می باشد. بنابراین می توان گفت که یکی از کاربردهای دستگاه نوروفیدبک در درمان اختلال کمبود توجه و بیش فعالی است.

 

کاربرد دستگاه نوروفیدبک در سوء مصرف مواد

شاید عجیب به نظر بیاید اما دستگاه نوروفیدبک را می توان در درمان بیماری سوء مصرف مواد نیز به کار برد. در مطالعه ای که در سال 2008 بر روی 16 نفر از افراد مبتلا به این بیماری انجام شده، درجه ی اثر بخشی سوم یعنی "احتمالا موثر" گزارش شده است. البته تاثیر درمان دستگاه نوروفیدبک بر بیماری سوء مصرف مواد در این گروه، یک دوره طولانی و حدود 74 تا 98 ماه بوده که برگشت علائم دیده نشده است.

 

کاربرد دستگاه نوروفیدبک در اضطراب

و اما اضطراب که به نوعی همه ی ما درگیر آن هستیم، اگر چه در برخی افراد کمتر و در برخی افراد بیشتر. به خصوص هنگام امتحانات با این مشکل مواجه شده ایم. نوروفیدبک می تواند در اختلال اضطرب نیز موثر واقع شده و افراد را از اضطرابات مختلف رهایی دهد. طبق آخرین پژوهش صورت گرفته در رابطه با رابطه دستگاه نوروفیدبک و اضطراب در سال 2009 بر روی گروهی از دانشجویان، مشخص شد که دستگاه نوروفیدبک می تواند اضطراب، استرس و افسردگی ناشی از امتحان را بهبود ببخشد.

 

کاربرد دستگاه نوروفیدبک در استرس

استرس نیز اختلالی است که تقریبا بیشتر افراد با آن درگیر هستند اما ممکن است میزان و شدت آن متفاوت باشد. در بررسی انجام شده در سال 2008 برای تاثیر نوروفیدبک بر استرس پس از سانحه، 10 سرباز جنگی مورد مطالعه قرار گرفتند. این سرباز ها پس از 30 جلسه استفاده از دستگاه نوروفیدبک، کاهش معناداری را در استرس و افسردگی پس از سانحه مشاهده نمودند.

 

کاربرد دستگاه نوروفیدبک در صرع

در سال 2010 تعدادی از افرادی که به بیماری صرع مبتلا بودند، مورد مطالعه ی اثر درمان با دستگاه نوروفیدبک بر این بیماری قرار گرفتند. این مطالعه نیز موفقیت آمیز بوده و بیماران بهبود پیدا کردند و حدود 3 تا 9 سال هیچ اثری از برگشت این بیماری در آن ها مشاهده نشد.

 

کاربرد دستگاه نوروفیدبک در اوتیسم

آخرین پژوهش در این رابطه در سال 2009 انجام شده و در آن 150 فرد مبتلا به آسپرگر و 9 فرد مبتلا به اوتیسم مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج این مطالعه به این صورت بود که کاهش علائم عدم توجه، اضطراب، ضعف اجتماعی، بهبود وضعیت تحصیلی و عملکرد هوشی در بیماران مشاهده شد.

 

لازم به ذکر است که دستگاه نوروفیدبک در بسیاری از بیماری ها و اختلالات عصبی و مرتبط با مغز دیگر نیز کاربرد دارد که از حوصله ی این مطلب خارج است.ما در این مقاله به مهم ترین کاربرد های نوروفیدبک اشاره کردیم. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

یکی ازامتیازات ویژه شرکت ما، ارتباط با تمام شرکت های ایرانی و خارجی می باشد

ما با کادری مجرب و سابقه چندین ساله در امر آموزش و پشتیبانی محصولات بهترین خدمات را از لحظه خرید به شما عزیزان عرضه میکنیم 

با آرزوی موفقیت برای شما 

آدرس : 

شیراز، سینما سعدی، ابتدای معدل شرقی، روبروی اداره کل آموزش و پرورش، ساختمان شاهپرک، طبقه 3، واحد 15

 

 

شماره تماس : 09361098675

email : ajdarlooahmad@gmail.com

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید