TDCS

 

 

تحریک جدار جمجمه ای با جریان مستقیم tDCS ، نوعی درمان غیر تهاجمی است که طی آن جریان مستقیم بسیار ضعیفی (1 تا 3 میلی آمپر) را بر پوست سر وارد می کنند. از آنجا که جریان مستقیم با تکانه های گسسته، به قطبی سازی و نه تحریک می پردازد، فعالیت آن مستقیماً به شلیک پتانسیل عمل در نورون های قشر نمی انجامد.

بررسی های اولیه بر روی نمونه های حیوانی نشانگر تغییر فعالیت قشر مخ در اثر گذر جریان الکتریکی به صورت کاهش یا افزایش تحریک پذیری، بسته به شرایط جریان الکتریکی عبور داده شده است. این اثرات با تغییر در میزان ساخت پروتئین ها و سطوح درون سلولی AMP حلقوی و کلسیم تا مدتی پابر جا می مانند اما عموماً برگشت پذیر و فاقد عوارض در عملکرد و ساختار سلول ها می باشند. همچنین این شکل جریان مستقیم (DC) تحریک الکتریکی، وجه مشخصه این روش از ابزارهایی است که از جریان های متناوب (AC) استفاده می کنند و تحریک تکانه گسسته ایجاد می کنند، مانند CES ،ECT ،VNS و DBS. البته در tDCS برخالف روش هایی مانند rTMS تحریک جدار جمجمه ای با امواج الکترومغناطیسی، تحریک انجام شده در حد ایجاد پتانسیل عمل پاسخ (برای مثال انقباض عضلانی) نیست. بلکه تغییرات صورت پذیرفته در جهت اصالح ساختار و عملکرد نورون ها در جهت مطلوب و مدنظر (نورومدلالسیون) هدایت می گردد، از اینرو برخی پژوهشگران عبارت "قطبی سازی جریان مستقیم جدار جمجمه ای" را ترجیح می دهند و این دو عبارت در ادبیات امروز معادل یکدیگرند. ابزار کوچک آن قابل حمل بوده و معموالً با باطری های DC در دسترس کار می کند.

 

 

 

محمد اژدرلو : نماینده رسمی شرکت پرتو آسمان در جنوب کشور 

جهت خرید و یا مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09361098675

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

یکی ازامتیازات ویژه شرکت ما، ارتباط با تمام شرکت های ایرانی و خارجی می باشد

ما با کادری مجرب و سابقه چندین ساله در امر آموزش و پشتیبانی محصولات بهترین خدمات را از لحظه خرید به شما عزیزان عرضه میکنیم 

با آرزوی موفقیت برای شما 

آدرس : 

شیراز، سینما سعدی، ابتدای معدل شرقی، روبروی اداره کل آموزش و پرورش، ساختمان شاهپرک، طبقه 3، واحد 15

 

 

شماره تماس : 09361098675

email : ajdarlooahmad@gmail.com

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید